Wiele Pań zadaje sobie pytanie, jak przygotować kanwę do oprawy…

Oprawa kanwy wymaga specjalnego jej przygotowania.

Do naciągnięcia haftu pod passe-partout (czyt. paspartu), jest potrzebny zapas ok 2 centymetrów materiału dookoła wyhaftowanego obrazka . Kanwę, jeśli to możliwe możesz tylko delikatnie wyprać. Twoja wyszywanka jest u nas naciągana, więc nie ma potrzeby, żeby ją krochmalić czy nawet prasować. Nie ma także potrzeby aby podszywać ją flizeliną.

Tak naprawdę fizelina uniemożliwia ładne naciągnięcie materiału, a z czasem powoduje, że materiał zaczyna pracować, pod wpływem nawet niewielkiej wilgoci z otoczenia. Natomiast flizelina pozostaje sztywna i zaczynają się tworzyć  mało estetyczne wybrzuszenia.

Bądź przygotowana, że jeden rządek krzyżyków będzie schowany pod passe-partout, jest to potrzebne do tego, aby nie było widać niezahaftowanego materiału.

Tak samo jest potrzebny 2- centymetrowy margines materiału do oprawy kanwy w samą ramkę. Jeśli jednak stało się tak, że go nie masz przynieś do nas swoją wyszywankę w takiej postaci, w jakiej masz. Mamy swoje sposoby na poradzenie sobie z różnymi rzeczami.

storczyki-kanwa-686x1024